Úvodní stránka SDH Kamenná
Dvě "Kojatské baby" putovaly do Kamenné!

V sobotu 23.8. se uskutečnil další ročník soutěže v požárním útoku ženských družstev s názvem "O Kojatskou babu". Soutěž pořádal SDH Kojatín. Loni při své premiéře obsadilo družstvo našich žen 5. pozici z celkových 8 zúčastněných. V letošním roce se soutěže zúčastnilo 11 družstev žen plus 2 družstva recesistů, která se postarala o uvolnění atmosféry. Jak zábavné soutěžní odpoledne probíhalo se dočtete v opožděném článku.

Ačkoliv před soutěží panovala mezi družstvy kamenských hasiček značná rivalita, vše se v den soutěže uklidnilo a ženy a dívky z obou družstev se semkly v jeden tým, který do Kojatína přijel předvést kvalitní útoky. bonprix

V Kojatíně panovala jako tradične uvolněná atmosféra, a to hlavně zásluhou moderátora dne Petra Švaříčka, který již při nástupu obecenstvo bavil. Počasí bylo chladné a velmi proměnlivé, ale déšť se naštěstí nedostavil. O časomíru se tradičně postaral Honza Pavlíček z Valdíkova. бонприкс

Po nástupu bylo rozlosováno, že tým A se postaví na start jako 4. a tým B jako 10.. Před nástupem obou našich týmů proběhl tradiční kamenský rituál: "zametení základny":). Ženy šly poprvé na soutěži s novým uspořádáním hadic na základně, kdy spoj C hadic místo pravé proudařky zapojuje strojnice a od levé proudařky přebírá C spoj "B-čkařka". Proudařky tedy na základně zapojí pouze proudnici a bez dalšího zdržení běží s klubíčkem k terčům. Po 3 průměrných útocích předvedl tým Kamenná A kvalitní výkon a s časem 23.20s se usídlil na prvním místě. Nutno podotknout, že šlo o útok se širokými hadicemi na sklopné terče.

Po dalším nepovedeném útoku Vysokých Popovic předvedly pěkný čas 28.07s ženy z Vladislavi.

Za očekáváním zůstaly tentokrát ženy z Náramče, kterým se stal osudným spoj do rozdělovače, který zapojují až "za běhu". Na soutěž se přijela podívat i spousta příznivců z Kamenné, kteří byli plni očekávání, když se na start postavil tým žen Kamenná B. Pro tým B to bylo podobně jako loni pro tým A první představení na soutěži. Již při tréninku družstvo předvádělo velmi rychlé časy a tento trend potvrdilo i dnes. S výborným časem 24,14s se zařadilo na druhé místo, přičemž sání bylo excelentní - nejrychlejší koš v kádi v čase 6,34s. Všechny důležité mezičasy všech zúčastněných družstev si můžete prohlédnout zde.

Zbytek odpoledne již probíhal v klidném tempu - konala se např. soutěž v nafukování balónků a následném pití piva, ve které byla nejúspěšnější Veronika Svobodová, a dále soutěže pro děti. Návštěvníci se také mohli posilnit uzenými žebry nebo klobásami. Při závěrečném nástupu však byli kvůli chladnému počasí všichni již řádně promrzlí. Naše ženy tedy v konečném pořadí obsadily první dvě místa a ziskaly dvě pěkné čarodějnice a také lahvinky na oslavu vítězství. Ta proběhla nejprve na parketě za tónů SSM a v pozdějších večerních hodinách v Kamenné hospodě.

Můžete si také prohlédnout fotografie a stáhnout videa ze soutěže.

Ženám gratuluji a přeji, ať se daří i s úzkými hadicemi! POŽÁRNÍMU SPORTU ZDAR! :)

| Autor: Zdeněk Nováček | Vydáno dne 03. 09. 2008 | 3121 přečtení |
| Počet komentářů: 47 | Přidat komentář |