Úvodní stránka SDH Kamenná
Vrchol sezóny - okresní kolo soutěže v PS

V neděli 22. června proběhlo za tropického počasí v krajském areálu v Petrovicích Okresní kolo soutěže v PS. V článku se dozvíte, jak soutěžní dopoledne probíhalo.

Okresní soutěže se letos zúčastnilo 12 družstev mužů, 4 družstva žen a 10 družstev mužů nad 35 let. V kategorii muži bylo hlavním favoritem družstvo Moravských Budějovic, v jejichž řadách jsou i profesionální hasiči a dokonce jeden člen reprezentace ČR v požárním sportu! Soutěž byla po nástupu a proslovech funkcionářů OSH Třebíč pana Bohumíra Benáčka (starosta OSH) a Ludvíka Svobody (vedoucí odborných rad velitelů) zahájena před devátou hodinou štafetami. Jako první z našich nastoupila na start štafeta ve složení Zdeněk Nováček, Lukáš Marek, Michal Rouš a Petr Nováček (tentokrát označená jako "Kamenná B") a časem 69,22s (loni 71,04s) vytvořila osobní rekord na této dráze a obsadila v disciplíně třetí místo hned za Budějovicemi a Výčapy! Kamenská děvčata tuto trať absolvovala poprvé a předvedla pěkný čas 85,64s. Dále se představili mladíci z týmu "Kamenná A" - čtveřice Ondřej Rouš, Tomáš Marek, Jakub Procházka a Jiří Navrátil dosáhla oproti loňské premiéře také lepšího času, a to 71,80s (loni 72,06s), což ji zařadilo na čtvrté místo. ив роше

yves rocher Po štafetě následovaly běhy na 100m překážek, v nichž opět excelovali muži z Moravských Budějovic - kvalitní výkony předvedli také muži Kamenná B - ze 70 závodníků obsadili Michal Rouš 9. místo (20,14s), Lukáš Marek 11. místo (20,38s), Zdeněk Nováček 15. místo (20,88s) a Petr Nováček 24. místo (21,76s). Tyto čtyři časy byly započítány do celkového hodnocení disciplíny a stačily dokonce na čtvrté místo. U druhého Kamenského mužstva je sice vidět velký potenciál, ale slabé výkony zapříčiněné špatným tréninkem je zařadily až na předposlední jedenácté místo v této disciplíně, přičemž nejlepší z týmu Ladislav Duran obsadil s časem 23,21s 42. místo. Ženám zejména v prvních bězích nepřálo štěstí ani rozhodčí - zamotané hadice pod kladinou, údajně špatně zapojená koncovka v rozdělovači, časomíra pokropená útočníky ze současně probíhajících útoků mužů nad 35 let nebo neuznání zapojené štafetky jim na klidu nepřidaly. Za zmínku stojí, že z celkového počtu 23 závodnic obsadila Ivana Procházková 7. místo, Lenka Jeřábková 9. místo a Jana Roušová 13. místo.

Poté již následovaly požární útoky mužů bez omezení věku, při kterých se objevily nemalé problémy se signalizací na pravém terči. Terče byly, jak tomu tradičně bývá, nástřikové na 10l. Například Moravské Budějovice útok opakovaly a i v 6 lidech, kdy chybějícího "béčkaře" nahradil levý proudař, dokázaly předvést druhý nejlepší útok s časem 28,18s. Kamenná B se prezentovala nepříliš dobrým časem 34,08s (levý proudař daleko od čáry, málo plynu na nástřik), což znamenalo až šestou pozici v disciplíně. Jediný, kdo mohl vážně ohrozit naši průběžnou třetí pozici v závodě byla Vladislav, Která překvapila časem 28,92s. Mužstvo Kamenná A běželo také velice pěkný útok, ale dlouhé nástřiky způsobené částečně také nepříjemným protivětrem je odsunuli s časem 43,64s na osmé místo v disciplíně.

Útoky žen byly poslední událostí soutěžního dne. Proudařky z Výčap zkrotity divoké proudnice s velkým úsilím, ale útok přesto úspěšně zvládly s časem 47,47s. Naše závodnice velice dobrým útokem s časem 42,34s obsadily druhé místo v disciplíně hned za Šebkovicemi (čas 34,62s). Cenné vteřinky jim ubrala hlavně vypadená koncovka z rozdělovače. Důležité však bylo, že děvčata rychle zareagovala a situaci okamžitě vyřešila.

Všemi očekávaný závěrečný nástup se konal až kolem 15. hodiny. Kamenské ženy při své premiéře na této soutěži obsadily 4. místo a održely hasičská trička od Požární bezpečnost s.r.o., muži Kamenná A skončili na 7. místě a konečně muži Kamenná B poprvé ve své historii stanuli na stupních vítězů, konkrétně na 3. místě za Moravskými Budějovicemi a Výčapy, přičemž obdrželi velký pohár a slevový kupón v hodnotě 500 Kč na nákup zboží u společnosti Pyros s.r.o. O jedno místo tak družstvu unikl postup do krajského kola soutěže v PS.

Jako tradičně nás z Kamenné přijelo povzbudit několik příznivců. Nechyběli např. Kameníkovi, Lubomír Novotný st., Josef Rouš, Josef Suchý - za podporu děkujeme!

Můžete si také prohlédnout fotografie a stáhnout videa ze soutěže.

| Autor: Zdeněk Nováček | Vydáno dne 24. 06. 2008 | 2874 přečtení |
| Počet komentářů: 12 | Přidat komentář |