Úvodní stránka SDH Kamenná
Trojnásobný úspěch v Kojatíně!

V neděli 1. června proběhlo v Kojatíně jedno ze dvou Oblastních kol v PS. V článku se dozvíte, jak soutěžní dopoledne probíhalo.Již týden po okrskové soutěži naše soutěžní družstva čekala další zkouška v podobě II. kola soutěže v PS, které se již tradičně konalo v nedalekém Kojatíně. Řada z nás navštívila velice pěkný areál již den předem, aby si vyzkoušela jednotlivé štafetové překážky přímo na místě. Pro ženské družstvo to v této disciplíně znamenalo premiéru. шалфей

obr1

V neděli ráno jsme do areálu dorazili mezi prvními. Celkem na soutěž postupně přijelo 8 družstev mužů do 35 let, 3 družstva mužů nad 35 let a 4 týmy žen. Kamenná sestavila dvě družstva mužů a družstvo žen, a hned trojnásobně tak jako jediná hájila barvy okrsku Budišov! K nástupu zavelel dlouholetý člen okresního vedení dobrovolných hasičů pan Havlena z Vladislavi po osmé hodině. ягоды годжи

obr3

Pak již následovaly štafety žen souběžně s útoky mužů nad 35 let. Obdivuhodné bylo, když se na start postavili starší muži z Trnavy – nejeden z nich již totiž oslavil 60 narozeniny. Zkušenosti se zúročili a jejich útok s časem 29,99s se nakonec ukázal jako nejrychlejší z celého dne. Nutno podotknout, že využili pravidla, kdy se na start mohou postavit dva závodníci mladší 35 let; pozice proudařů obsadili mladíci.

Pak se již na start poprvé postavily kamenské štafetářky ve složení – Jana Roušová (okno), Soňa Vyplašilová (překážka), Ivana Procházková (kladina) a Lenka Jeřábková (hasicí přístroj). Ačkoliv první předávka se nezdařila, ženy dotáhly závod bez dalších zaváhání do konce a časem 88,28s nasadili dalším týmům laťku hodně vysoko. Další štafety absolvovaly naše týmy mužů Kamenná A s nejlepším časem dne 71,75s (v loňském roce 74,37s) a Kamenná B s časem 78,07s (v loňském roce 72,29s) - za vyzdvižení stojí výborný výkon Ondřeje Rouše při zdolávání domečku. V průběhu štafet jsme mohli sledovat také neúspěšný útok mladších mužů z Trnavy. Tito atleti nás loni porazili o necelé dvě vteřiny v celkovém hodnocení okresního kola v Petrovicích. Dnes zřejmě neměli svůj den a po diskvalifikaci na útoku předvedli několik hrubých chyb i ve štafetě.

obr2

K útoku na nástřikové terče (objem nastaven na 10l) nastoupila nejprve Kamenná A. Moderátor dne Petr Švaříček (Kameňákům známý z kapely SSM) před útokem proklamoval čas 22s, přičemž jsme se všichni od srdce zasmáli a s časem 30,22s jsme neuchvátili, ale ani nezklamali. Mladší muži (resp. Kamenná B) si větší vzdáleností proudařů od terčů a neubráním plynu na nástřik mírně zkomplikovali „finiš”, ale útok nakonec s časem 49,15s úspěšně dokončili. Součet časů jim stačil na druhé místo a spolu s A týmem vystoupali na stupně vítězů.

Na konci soutěžního dopoledne proběhly útoky žen. Velmi rychlá voda (12,62s ze stroje!!!) zastihla proudařky zhruba 10 metrů před čárou, ale přesto s instrukcemi mužů, kteří stáli opodál dokázaly ženy terče naplnit a pěkný čas 46,90s je usadil na průběžné první místo. Ženy z Kojatína však ještě časem kolem 42 sekund atakovaly jejich pozici, ale kvůli špatně namotanému koši byly diskvalifikovány.

O elektronickou časomíru se na útoku jako tradičně postarali hasiči z Valdíkova pod vedením Honzy Pavlíčka ml. Díky němu si můžete prohlédnout podrobný rozpis časů .

Kamenná se tedy vracela domů se třemi poháry a myšlenkou, že v okresním kole předvede výkony ještě kvalitnější. Fandové nás mohou přijet podpořit v neděli 15. června od 13 hodin do Pyšela (110. výročí založení) a taktéž v neděli 21. června na Okresní kolo soutěží v PS do Petrovic! Soutěž se koná od 8.00 hod.

obr6

Pozn.: Od letoška v postupových soutěžích platí nové vyhodnocovací pravidlo - nejprve se každému týmu sečte pořadí z jednotlivých disciplín a poté se teprve při rovnosti tohoto součtu porovnává celkový čas z obou disciplín. Pokud by byl i ten roven, rozhoduje rychlejší čas z útoku. Tento způsob hodnocení tak snižuje výhodu týmů, které extrémně vynikají pouze v jedné z disciplín.

Můžete si také prohlédnout fotografie a stáhnout videa ze soutěže.
Pro ty, kteří mají problémy s přehráním zdejších videí uvádím, že je nutné mít nainstalovaný kodek Xvid Mpeg-4. Stáhnout jej můžete např. zde. Popř. je také součástí kompletního balíku kodeků Codec Pack All in 1.


| Autor: Zdeněk Nováček | Vydáno dne 04. 06. 2008 | 4308 přečtení |
| Počet komentářů: 86 | Přidat komentář |
| Informační e-mail | Vytisknout článek | Sdílet
 
Novinky na webu
17.11.2019: Aktualizace kalendáře akcí
Kalendář akcí vpravo dole byl aktualizován. Poslední letošní akce, Vánoční běh, bude přidána během prosince, datum akce je v jednání.

27.12.2017: Aktualizace Kalendáře akcí na rok 2018
Byl aktualizován Kalendář akcí níže.

 

Starší novinky
 
žádné akce

 

Naši sponzoři a podpůrci

Chytka s.r.o.

Pila Kamenná

Hortstav s.r.o.

Stránky Obecního úřadu obce Kamenná

Obecní úřad Kamenná


Mediální partneři

Vysočina news
Zpravodajství z Vysočiny

Rádio Hey
Rádio Hey

 

Optimalizováno pro webové prohlížeče Opera a Mozilla FirefoxStáhnout Opera Web Browser   Stáhnout Firefox 2
Ostatni prohlížeče nemusí některé části webu zobrazovat správně.

CSS validátor

Tento web site byl vytvořen pomocí PhpRS - redakčního systému napsaného v PHP jazyce.
Domain owner: SDH Kamenná, Content & design: Zdeněk Nováček, © 2007-2012

Web site powered by phpRS PHP Scripting Language MySQL Apache Web Server