Úvodní stránka SDH Kamenná
111. výročí založení SDH Rohy

V neděli 25. května se v našem okrsku konalo I. kolo soutěžě v požárním sportu. V článku naleznete všechny důležité informace.

Již v sobotu před závodem navštívili někteří naši závodníci a závodnice areál v Rozích, aby si vyzkoušeli štafetu 4 x 100 metrů a celkově "omrknuli terén". V neděli již od rána počasí napovídalo, že se odpoledne řádně zapotíme. K nástupu bylo zaveleno kolem 13 hodiny před budovou místního kulturního domu a slova se ujal starosta okrsku pan Pavlíček z Valdíkova. Z Kamenné se do soutěže přihlásila 3 družstva - muži do 35 let, ženy a starší žáci. Muži vylosovali startovní číslo 8, ženy číslo 2 a děti číslo 3. Soutěž byla zahájena štafetami mužů s nimiž souběžně probíhaly i požární útoky žáků. Po delším namotávání koše předvedli kamenské děti velmi rychlé sání a útok úspěšně dokončili. V silné konkurenci dospělejších dětí tak obsadily s časem 58,5 s celkové 5. místo. Protože to bylo jejich první představení na opravdové soutěži, byli všichni s jejich výkonem spokojeni. Pro úplnost doplním, že naši mladí hasiči cvičili se slabší zásahovou stříkačkou a místo terčů jim posloužily plastové kanystry. крапива

obr4

Další na řadu přišla záložní štafeta našich mužů. S výborným časem 74,48 s utekla druhému Budišovu o více než 3 vteřiny. Ačkoliv i tento čas stačil na první místo v disciplíně, postavila se na start také druhá kamenská štafeta a rekordním časem 67,51 s uklidnila družstvo před další disciplínou. Po skončení štafety byla dráha upravena na požární útok mužů. Kamenná nastoupila na start jako osmá a po podprůměrných výkonech ostatních družstev předvedla i s omezovačem výkonu výborný čas 26,64 s na nástřikové terče, což po součtu se štafetou dávalo družstvu v konečném pořadí náskok více než 32 sekund! na druhý Hodov. смородина

obr3

Poté následovaly 3 útoky kategorie mužů nad 35 let, které byly o poznání lepší než útoky jejich mladších kolegů.

Jako zlatý hřeb dne konečně v pozdních odpoledních hodinách došlo i na útoky žen. Kromě Náramče a Kamenné nebyly v letošním roce v žádném sboru schopni postavit družstvo žen, a tak se uskutečnil ryzí duel. Největší obavy vzbuzoval terén - travnatá plocha kolem základny nebyla žádným způsobem zpevněna ani odvodněna a nebylo překvapením, že se po takovém množství předchozích útoků proměnila v bahenní lázně. Našim proudařkám zabralo několik vteřin, aby zkrotily divoké proudnice, avšak i přes tyto nesnáze se ženám s časem 32,20 s podařilo o jednu vteřinu předstihnout družstvo žen z Náramče, a Kamenná tak mohla slavit triumf i v této kategorii!

obr1

Při závěrečném nástupu obdržela družstva poháry, diplomy a upomínkové předměty. Družstvo mužů obhájilo loňský zisk Putovního poháru okrsku č.1 Budišov a pokud jej získá i příští rok, připadne mu do vlastnictví. Dále ještě mužstvo získalo poukaz na třicetikilové sele od ZD Budišov jako bonus za nejrychlejší útok dne.

Nutno říci, že organizačně soutěž nebyla příliš zvládnutá a protáhla se až do večerních hodin, přičemž řada diváků již areál opustila. Zásobování vodou se na podobných soutěžích ukazuje jako největší problém. I přes dlouhé čekání však naše družstva nezklamala a z Rohů se odjíždělo s dobrou náladou a popěvkem: "Kamenná se nezdá, Kamenná je naše hvězda, Kamenná je nejlepší!!!"

Můžete si také prohlédnout fotografie a stáhnout videa ze soutěže.

| Autor: Zdeněk Nováček | Vydáno dne 26. 05. 2008 | 3000 přečtení |
| Počet komentářů: 60 | Přidat komentář |